5 czerwca 2024 roku na boiskach Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu odbył się Dolnośląski Finał Siatkówki Plażowej Chłopców.

Startowało w nim 8 zespołów wyłonionych w trakcie eliminacji rozegranych w 4 strefach: jeleniogórskiej, legnickiej, wałbrzyskiej i wrocławskiej. Do Dolnośląskiego Finału zakwalifikowała się reprezentacja VII LO we Wrocławiu w składzie: Bednarek Oskar, Leśnikowski Antoni i Leśnikowski Franciszek przygotowana przez Leszka Mazura.

W pierwszym meczu nasz zespół zmierzył się z reprezentacją IV LO w Wałbrzychu przegrywając 1:2. Następny mecz zakończył się zwycięstwem 2:1 z zespołem ZSZ w Bogatyni i umożliwił awans do kolejnej rundy. W walce o półfinał siatkarze VII LO we Wrocławiu przegrali 1:2 z reprezentacją I LO w Wałbrzychu. Ostatecznie nasza drużyna została sklasyfikowana na V miejscu. Najwyższe miejsca zajęły kolejno: 1. IV LO w Wałbrzychu, 2. ZSZ w Złotoryi, 3. I LO w Wałbrzychu.

Tekst i foto: Marcin Jaszczak