Wrocławski Dzień Paszportu to coroczna impreza dla uczniów starszych klas szkół podstawowych.

Pomysłodawcą jest przedsiębiorca i restaurator Kartikey Johri, Konsul Honorowy Indii we Wrocławiu, a jego organizatorem Biuro Współpracy z Zagranicą Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Założenia imprezy są proste. Na czas Wrocławskiego Dnia Paszportu na stadionie pod opieką konsulów – zawodowych i honorowych - działających we Wrocławiu przygotowano ponad dwadzieścia stanowisk. Ich gospodarze na wiele sposobów: występami, podarunkami, smakołykami, zachęcali do odwiedzin u siebie.

Już po raz kolejny  uczennice i uczniowie naszego liceum reprezentowali Konsulat Honorowy Królestwa Danii oraz Konsulat Honorowy Królestwa Norwegii. Przygotowaliśmy wiele gier, konkursów z nagrodami oraz ciekawostek o obu krajach - jak widać na zdjęciach, oba stanowiska były oblegane i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów wrocławskich szkół podstawowych.