14 czerwca w ramach krzewienia dodatkowej aktywności o charakterze rekreacyjno-turystycznym odbył się kolejny Spływ Kajakowy po Baryczy dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły.

Trasa spływu przebiegała przez malownicze meandry rzeki Barycz na odcinku Milicz-Sułów. Kajakarze, zaprawieni w boju :) pokonali ją w niespełna 4 godziny co uważa się za bardzo dobry wynik.

Mimo, że na trasie czekały na nas niespodzianki w postaci zwalonych drzew, przewężeń, zakrętów, dywanów z rzęsy i wszystkim udało się bez większych przeszkód dotrzeć do celu.

Metą był pomost/przystań usytuowana przy jazie w Sułowie. Po zakończonym spływie wszyscy uczestnicy udali się do autokarów celem przejazdu do miejsca gdzie odbywało się ognisko.

Dzięki wielkiej uprzejmości Pana Łowczego Waldemara Demskiego mogliśmy spędzić resztę dnia w otoczeniu dzikiej przyrody piekąc kiełbaski, pianki, chleb, grając w badmintona, ping-ponga, siatkówkę i piłkę nożną.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i nasza wędrówka dobiegła końca o godzinie 20.00.

Wielkie podziękowania dla wszystkich opiekunów, którzy cały czas czuwali nad bezpieczeństwem uczestników: Marzena Bieżuńska, Magdalena Fijarczyk, Marlena Glapiak, Ewelina Sudoł, Dariusz Białas, Maciej Fluder, Tomasz Klasło, Marcin Magiera, Przemysław Kłapkowski.

Zachęcamy do galerii zdjęć z wycieczki, która jest dostępna dzięki uprzejmości p. Macieja Fludera pod poniższym linkiem:

https://we.tl/t-w74QcnwCMY   (link ważny 1 tydzień).

redagował
Przemysław Kłapkowski