Uczniowie klasy informatycznej 3Hp: Antek Goles, Bartek Stefański, Wojtek Orański oraz Krzysiek Stanisławski przez cały semestr pracowali nad projektem

„Zaprogramuj Wrocław” organizowanym przez Ligę Niezwykłych Umysłów oraz Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu pod patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia.

Celem projektu było stworzenie przez uczniów misji/gry programistycznej związanej tematycznie z Wrocławiem, z którą zmierzą się internauci z całego świata. W projekcie brały udział 4 drużyny z Wrocławia.

Nasi uczniowie stworzyli najlepszy projekt gry i zdobyli główną nagrodę: bon w wysokości 4000 zł oraz wejściówki do ZOO, Aquaparku i Hydropolis.

Gotowy projekt zawiera • warstwę fabularną - scenariusz, która spina sekwencję zadań składających się na misję; • warstwę graficzną, w tym ilustracje, zdjęcia, animacje, prezentacje, dokumenty opracowane przez zespół, niezbędne do poprowadzenia fabuły i rozwiązania zadań; • warstwę techniczną, w tym pliki przygotowane zgodnie z wytycznymi przekazanymi zespołom w trakcie szkoleń (pliki tekstowe, pliki graficzne, pliki z kodem źródłowym, pliki z danymi itp.).

Gra napisana przez naszych uczniów zostanie opublikowana na stronie www.wroclaw.pl oraz na stronie platformy LNU i udostępniona wszystkim jej użytkownikom na całym świecie!

Jestem dumna z moich uczniów!

Marta Drewniowska - nauczycielka informatyki w klasie 3Hp