30 maja 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta Gala I Szkolnego Konkursu Fotograficznego ,,Ślady niemieckie we Wrocławiu” pod patronatem Rady Rodziców Liceum Ogólnokształcącego nr VII.

Na gali obecny był pan Dyrektor Leszek Duszyński, p. Renata Meller, p. Marlena Glapiak i p. Marzena Bieżuńska - organizatorki konkursu, a także laureaci i uczestnicy konkursu oraz zaproszeni uczniowie.

Podczas uroczystości obejrzeliśmy prezentację multimedialną o historii Wrocławia (od czasów piastowskich do dziś) w wykonaniu Emilii Krawczyk z klasy 3Bp3, a następnie prace konkursowe również w formie prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Aleksandrę Bienias z klasy 3Bp3.

Wysłuchaliśmy ponadto przemówienia naszego gościa, pana Dyrektora Leszka Duszyńskiego, po którym nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród, których fundatorem była Rada Rodziców LO nr VII.

Lista laureatów przedstawia się następująco:

• I miejsce: Maja Hrynczyszyn  kl. 3Bp2
  • II miejsce: Daria Janczak kl. 3Bp2
  • III miejsce: Aleksandra Bienias kl. 3Bp3
  • Wyróżnienie: Wojciech Wrzeszcz kl. 2G

Dodatkowo laureat pierwszego miejsca wygrał nagrodę dla całej swojej klasy,

w tym przypadku jest klasa 3Bp2. Uczniowie tej klasy wezmą udział w grze terenowej we Wrocławiu.

Galę prowadzili Maja Cichy i Antoni Brzóska z klasy 3Fp.

Nagrodzone prace można obejrzeć tutaj.