Ustanowiony pięćdziesiąt lat temu Dzień Ziemi, przypomina o tym, że mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie.

Tego dnia uczniowie klasy 3 Gp oraz przedstawiciele pozostałych klas wraz z paniami J.Burligą oraz K.Milewską, wzięli udział w obchodach Dnia Ziemi pt „Zainwestuj w Naszą Planetę” organizowanych przez Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska na Uniwersytecie Wrocławskim. Uczniowie wzięli udział w cyklu prelekcji „Geografia we współczesnym świecie, czyli o tym czym się zajmujemy”.

Dzień Ziemi to symboliczna data i międzynarodowe święto, które przypomina nam o tym, że walka o dobro naszej planety wciąż trwa i każdy z nas może przyłączyć się do pokojowej batalii. I dlatego Dzień Ziemi powinien trwać przez cały rok, bo w trakcie 365 dni mamy szansę zrobić coś dobrego dla siebie i Ziemi.

W przyszłym tygodniu zostaną ogłoszone wyniki konkursu na plakat.