14 grudnia 2021 r. uczniowie klasy 3Hp: Bartłomiej Stefański, Antoni Goleś, Michał Pędzisz oraz Maciej Huk wzięli udział w pierwszym etapie Ogólnopolskiego Konkursu CyberSkiller Challenge Poland 2021- Edycja II.

Celem konkursu jest szerzenie umiejętności i praktycznej wiedzy o cyberbezpieczeństwie. Główną ideą konkursu jest zwiększenie świadomości uczniów, a w związku z tym i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

W przeprowadzeniu konkursu została wykorzystana autorska platforma przeznaczona do edukacji najlepszych specjalistów w dziedzinie cyber security, która została opracowana przez kierownika Katedry Cyberbezpieczeństwa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz Profesora Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie - dra hab. Bogdana Księżopolskiego.

Konkurs odbędzie się w 3 etapach, z czego ostatni będzie zrealizowany według formuły CTF (and. Capture the Flag).

Udział w konkursie pozwoli nie tylko na zdobycie cennej wiedzy oraz praktycznego doświadczenia, ale również daje szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród.

Biorąc udział w konkursie uczniowie mogą zdobyć jeden z 3 Złotych Indeksów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Dodatkowo wszystkie nagrodzone osoby otrzymają nagrody w formie wirtualnego budżetu do wykorzystania na kursy CyberSkiller!

Szkoły, które znajdą się na podium uzyskają dostęp do platformy CyberSkiller do wykorzystania w ramach dodatkowych zajęć z cyberbezpieczeństwa oraz roczny dostęp do pakietu ponad 50 szkoleń e-learningowych dostępnych na platformie e-Akademia ORKE.

Do kolejnego etapu konkursu awansowało trzech uczniów i tak w etapie wojewódzkim naszą Szkołę będzie reprezentowała drużyna w składzie:
Bartłomiej Stefański - kapitan drużyny, Antoni Goleś oraz Michał Pędzisz.

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Opiekunem drużyny jest pani Marta Drewniowska