Nawet serce z metalu może być pojemne i czynić dobro!

Tak właśnie dzieje się w przypadku specjalnych charakterystycznych czerwonych serc – pojemników na nakrętki, które zbierane są w celach charytatywnych, by wesprzeć czyjeś leczenie lub zakupić specjalistyczny sprzęt.

Społeczność LO nr VII we Wrocławiu to tacy ludzie z sercem na dłoni - zawsze chętni do pomocy. Wiem to, ponieważ od wielu lat organizuję akcje charytatywne (Wigilia dla Zwierząt, WOŚP, Dawstwo Szpiku DKMS), w których rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły bardzo chętnie biorą udział.

Na początku września 2021r z pomysłem montażu pojemnika na nakrętki zwróciłam się do Dyrektora szkoły oraz do Rady Rodziców. Pan Dyrektor wyraził zgodę, Rodzice z Rady Rodziców nawiązali kontakt z hospicjum oraz złożyli wniosek o zainstalowanie fundowanego przez Miasto serduszka w okolicy naszego liceum i w miniony piątek tj. 10.12.21r. na dziedzińcu zostało zamontowane SERCE.

Nasza szkoła przystąpiła w tym roku szkolnym do udziału w 12. edycji NAKRĘTKI dla HOSPCJUM 2021/22 (Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci przy ul. Jedności Narodowej 47/47a/49a we Wrocławiu).

Serdecznie zachęcam do zbiórki nakrętek! serce