Dnia 03.11.2021r. odbyły się Międzyszkolne Zawody Strzeleckie Szkół Ponadpodstawowych Dolnego Śląska z karabinu pneumatycznego o Puchar Dyrektora Technikum Nr 15 z okazji Święta Szkoły.

Zawody były I rundą Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej Szkół Ponadpodstawowych Dolnego Śląska z przyrządów otwartych ( muszka-szczerbinka ).

Szkołę naszą reprezentowała drużyna w składzie:

1. Anastazja WIDLICKA kl. 1f
  2. Zofia SUWAŁA kl. 1i
  3. Mateusz JAKUBÓW kl. 1f
  4. Michał PĘDZISZ kl. 3hp
  5. Jan RULIŃSKI kl. 3a

Pierwsza runda zawodów strzeleckich z przyrządów otwartych w roku szkolnym 2021/2022 była szczególna, ponieważ odbywały się po prawie dwuletniej nprzerwie. Zawody odbyły się na dobrym poziomie strzeleckim i sportowym. Rywalizacja była bardzo zaciętai wyrównana.

Reprezentacja naszej szkoły osiągnęła spory sukces, uzyskując wysokie wyniki.

Pani Dyrektor technikum Nr 15, podsumowała zawody, pogratulowała uczestnikom wysokich wyników, życzyła dalszych sukcesów, natomiast najlepszych zawodników i drużyny wyróżniła medalami, pucharami oraz dyplomami.

W klasyfikacji indywidualnej chłopców, uczeń Michał Pędzisz zajął IV miejsce i został wyróżniony dyplomem.

W klasyfikacji drużynowej, reprezentacja naszej szkoły po zaciętej, sportowej rywalizacji zajęła IV miejsce i również została wyróżniona dyplomem.

Po pierwszej rundzie, drużyna nasza zachowała szanse na końcowy sukc i uplasowanie się w pierwszej trójce najlepszych drużyn na koniec Ligi Strzeleckiej 2021/2022. Wytrwałe i systematyczne treningi pomogą nam w osiągnięciu założonego celi, czego życzę naszym uczniom i sobie.

Nauczyciel EDB
Jacek Szczepanik