W przeddzień Narodowego Święta Odzyskanie Niepodległości panie: Marzena Bieżuńska i Grażyna Przybycień przygotowały wraz z uczniami klas:

2B1, 2E, 2H, 3Hp i 3Fp montaż słowno – muzyczny zatytułowany „Twarze Niepodległej”.

Dopełnieniem obchodów rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole jest wystawa poświęcona wybitnym Polakom dwudziestolecia międzywojennego, czasem mało znanym lub zapomnianym i ich osiągnięciom zawodowym przygotowana przez uczniów klas: 2A, 3A, 3Bp3, 3D, 3F, 3G i 3H oraz wystawa przygotowana przez IPN pt. "O Niepodległą. Rok 1914". Ekspozycja jest poświęcona Legionom Polskim. Prezentowane na wystawie fotografie i dokumenty pochodzą ze zbiorów Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, Instytutu Józefa Piłsudskiego w Londynie oraz kolekcji prywatnych.

Wystawa składa się z dwóch części : pierwsza znajdująca się na parterze w budynku A dokumentuje walkę legionistów polskich , druga w auli budynku B poświęcona jest codziennej egzystencji żołnierzy.