Moi Drodzy! Maturzystki i Maturzyści!

Kiedy przed rokiem, również pisząc tekst na stronę Szkoły, bo innej możliwości nie było, żegnałem Wasze starsze Koleżanki i Kolegów, nie przypuszczałem, że za rok w ten sam sposób będę żegnał również Was. Niestety, tak się stało, co nie zmienia faktu, że, mimo pandemii i jej konsekwencji, mimo braku możliwości spojrzenia Wam w oczy i dodania otuchy przed maturą, jestem z Wami. Jestem z Wami sercem i myślą, towarzysząc Wam w tych trudach, które przed Wami. Jetem pewien, że czekające Was egzaminy okażą się zupełnie przyjazne i nie zaskoczą Was problemami nie do rozwiązania, a to dlatego, że jesteście do nich znakomicie przygotowani. Wiem, że, zarówno Wasz jak i Waszych Nauczycieli, wysiłek musi zaprocentować powodzeniem.

Szkoda jedynie, że nie mogliśmy pobyć razem: Wy, Wychowawcy, Nauczyciele i ja w przestrzeni jak najbardziej realnej, to znaczy w codziennych szkolnych kontaktach, w czasie różnych uroczystości, na studniówce! Na to nie ma rady! Ważne to, co przed Wami. Te trudne doświadczenia, które były Waszym udziałem przez ostatni rok, potraktujcie również jako lekcję odpowiedzialności za swój czas, który jest Wam dany, raz i jedyny, i który trzeba ukształtować w zmaganiu z rzeczywistością często nieprzewidywalną!

Wierzę, że wszystko, co przeżyliście w ciągu ostatnich trzech lat w szkole i poza nią, ukształtuje Was jako mądrych i dobrych ludzi. Ludzi odpowiedzialnych za siebie i innych, dojrzałych myślą i sercem, niosących innym naręcza dobrych słów i czynów!

Dziękuję Wam, że byliście tu i teraz, realnie i on-line, stacjonarnie i zdalnie, a wraz z Wami dziękuję Waszym Wychowawcom i Nauczycielom za trud dawania Wam wiedzy, serca, otuchy i pewności, że żaden wysiłek nie idzie na marne. Bo wszystko kształtuje człowieka!

Życzę Wam sukcesów wszelakich, naukowych i prywatnych, na maturze i na studiach, ale też dobrych ludzi wokół Was i Dobra w Was samych!

Powodzenia!
Leszek Duszyński