Dnia 27.02.2020r. odbyły się Międzyszkolne Zawody Strzeleckie Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych Dolnego Śląska z karabinu pneumatycznego o Puchar Dyrektora ZSE-A z okazji Święta Szkoły.

Zawody były II rundą Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych Dolnego Śląska z przyrządów otwartych ( muszka-szczerbinka ).

Szkołę naszą reprezentowała drużyna w składzie:

1. Kinga Dziworska kl. 3a
  2. Karolina Mielcarek kl. 2b1
  3. Karina Świrska kl. 2i
  4. Michał Pędzisz kl. 1hp
  5. Jan Ruliński kl.1a

Druga runda zawodów strzeleckich z przyrządów otwartych w roku szkolnym 2019/2020 przebiegła dla naszej drużyny wyjątkowo pomyślnie. Zawody odbyły się na najwyższym poziomie strzeleckim i sportowym. W tej konkurencji wyniki, jak zwykle, były bardzo wysokie. Rywalizacja była bardzo zacięta. Miejsca poszczególnych drużyn decydowały się do ostatniego strzału w zawodach.

Reprezentacja naszej szkoły osiągnęła ponownie wielki sukces, uzyskując najwyższe wyniki z wszystkich drużyn strzelających.

Pani Dyrektor ZSE-A podsumowała zawody, pogratulowała uczestnikom wysokich wyników, życzyła dalszych sukcesów, natomiast najlepszych zawodników i drużyny wyróżniła medalami, pucharami oraz dyplomami.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt uczennica Karolina Mielcarek zajęła I miejsce i została wyróżniona złotym medalem, statuetką oraz dyplomem, uczennica Kinga Dziworska zajęła II miejsce i została wyróżniona srebrnym medalem oraz dyplomem, uczennica Karina Świrska zajęła III miejsce i została wyróżniona brązowym medalem oraz dyplomem.

W klasyfikacji indywidualnej chłopców uczeń Michał Pędzisz zajął IV miejsce i został wyróżniony dyplomem.

W klasyfikacji drużynowej reprezentacja naszej szkoły po zaciętej, sportowej rywalizacji zajęła I miejsce i została wyróżniona wielkim pucharem oraz dyplomem, a uczniowie zostali wyróżnieni złotymi medalami.

Po dwóch rundach drużyna nasza wypracowała sobie niewielką przewagę, co pozwala marzyć o końcowym sukcesie w całej lidze strzeleckiej w roku szkolnym 2019/2020. Końcowa klasyfikacja rozstrzygnie się po zawodach uczniów klas pierwszych. Zawody te odbędą się 26 marca 2020 r.