Udział i wyniki uczniów LO Nr VII w olimpiadach i konkursach: Różnice pomiędzy wersjami
Linia 155: | Linia 155: | ||
Wśród klas drugich i trzecich najlepsze wyniki w naszej szkole uzyskali: | Wśród klas drugich i trzecich najlepsze wyniki w naszej szkole uzyskali: | ||
Maximilian Kobylański kl. 2a: I miejsce w województwie i IV w kraju. | Maximilian Kobylański kl. 2a: I miejsce w województwie i IV w kraju. | ||
− | Krystian Ramzi kl. 1a, Kacper Kuszczyński kl. 2a, Weronika Mutwicka kl. 2a|| | + | Krystian Ramzi kl. 1a, Kacper Kuszczyński kl. 2a, Weronika Mutwicka kl. 2a|| |
Wersja z 08:46, 20 maj 2014
Osiągnięcia uczniów LO Nr VII do r. szk. 2006/2007
Osiągnięcia uczniów LO Nr VII do r. szk. 2007/2008
Osiągnięcia uczniów LO Nr VII do r. szk. 2008/2009
Osiągnięcia uczniów LO Nr VII do r. szk. 2009/2010
Osiągnięcia uczniów LO Nr VII do r. szk. 2010/2011
Osiągnięcia uczniów LO Nr VII do r. szk. 2011/2012
Osiągnięcia uczniów LO nr VII rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2013/2014
lp | pełna nazwa olimpiady | nauczyciel /-e prowadzący | liczba uczestników etapu szkolnego |
nazwiska uczestników etapu okręgowego |
nazwiska uczestników etapu centralnego |
uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | XXXVII Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego | Sylwia Korus, Beata Tadla-Matkowska, Bożena Rośkiewicz, Agata Kozal | 19 | Maximilian Kobylański kl.2A Klara Malinowski kl.3B Alexander Seelbach kl.2C Klara Seelbach kl.1C |
Maximilian Kobylański kl.2A - I miejsce:laureat Klara Malinowski kl.3B - finalistka |
|
2. | XXXVIII Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego | Jolanta Różanowska | Kazzi Marcel 1A, Szawerna Maria 1A, Regulski Marcin 3F | |||
3. | XLV Olimpiada Języka Rosyjskiego | Ewa Kosakowska-Woźniak | 2 | Beata Szeląg, Kacper Wurcmann | ||
4. | XXXVII Olimpiada Języka Francuskiego | Wioletta Piegzik | 3 | Jan Jarek 3E, Łukasz Szydłowski | ||
5. | XXXII Olimpiada Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej | Luiza Bakalarczyk | 2 | Arkadiusz Langaj 2E | ||
6. | XLIV Olimpiada Literatury i Języka Polskiego | Magdalena Fijarczyk Monika Kwiatkowska |
1 2 |
Izabela Stanek IIB Izabella Frąckowiak IIB Filip Czaja IIIA |
||
7. | III Olimpiada Medialna | |||||
8. | XXVI Olimpiada Filozoficzna | |||||
9. | XLIII Olimpiada Biologiczna | Wiesława Świniarska Beata Wojasiewicz |
3 | Klara Malinowski 3A Dawid Przystupski 3A Mateusz Hałupka 3D |
Klara Malinowski 3A Dawid Przystupski 3A |
|
10. | XXIX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej | Barbara Dąbrowska-Musiał Ewa Grunhaut Justyna Mielniczek Beata Wojasiewicz |
77 | Dawid Przystupski 3A Mateusz Hałupka 3D |
Dawid Przystupski 3A | |
11. | Olimpiada Chemiczna | Jacek Miszczyk | 10 | Magdalena Rzepecka 3c Piotr Kukiełka 3b |
||
12. | LXIII Olimpiada Fizyczna | Andrzej Hnat | Rafał Maciejewski 3A Łukasz Nenkin 3F Jakub Warachim 3F |
|||
13. | XL Ogólnopolska Olimpiada Historyczna | Katarzyna Moskwa | 2 | Adrianna Kulczak 3E | ---- | |
14. | LIII Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym | Katarzyna Moskwa | 16 | Krzysztof Dziedzic 3E | ---- | |
15. | XII Olimpiada Lingwistyczna | Wiesław Adamczewski, Barbara Nowakowska, Marzena Stróżyńska, Jolanta Tarnowska | 65 | Alicja Czyżyk 3A, Anna Olszewska 3F, Dorota Gidel 3F, Teodor Malinowski 2G, Kacper Kuszczyszyn 2A, Wojciech Jach 2G, Monika Jędrzejkowska 2D | ||
16. | VIII Olimpiada Przedsiębiorczości | |||||
17. | I Olimpiada Zarządzania i Przedsiębiorczości |
|||||
18. | XII Olimpiada HIV/AIDS |
Małgorzata Musiałek | 282 uczniowie klas pierwszych |
Monika Kujawińska - II nagroda Kacper Bonter - II |
nagroda Kacper Bonter - wyróznienie za najlepszą pracę II etapu |
|
19. | XXII Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK | Jacek Szczepanik | 13 | Etap regionalny: Maciej Krzyżak 2A |
lp | pełna nazwa konkursu | nauczyciel/ -e prowadzący | liczba uczestników etapu szkolnego |
nazwiska uczniów finalistów/laureatów | organizator | |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Wojewódzkie Konkursy Edukacyjne "Wędrówki szlakiem wartości" | Izabela Chaszczowska, Marta Sakowicz | 2 | Aleksandra Teneta kl. II C -I miejsce w sekcji literackiej, Krzysztof Zołoteńki - III miejsce w sekcji fotograficznej | LO nr X i Fundacja o.o.Franciszkanów "Pax et Bonum" | |
2. | X Maraton Językoznawczy | Jolanta Różanowska | 12 | 1 miejsce- drużyna: M.Regulski, A.Swędrak, K.Kuszczyński 7 miejsce- drużyna: D.Abdalla Elnour, J.Dobrowolska, M.Kuropiej 11 miejsce- drużyna: H.Gruszczyńska, M.Szawerna, D.Wołoszczak 16 miejsce- drużyna: P.Modelski, W.Zajdel, A. Domanasiewicz/ na 69 drużyn |
Konkurs organizowany w ramach XVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2013, Instytut Filologii Angielskiej przy ul. Kuźniczej | |
3. | Konkurs Wiedzy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych: "Alarm dla Nosorożców" | Justyna Mielniczek | 1 | Maria Szawerna kl 1A - III miejsce | ZOO we Wrocławiu | |
4. | Konkurs na pracę literacką przy Wszechnicy Teatralnej | Izabela Chaszczowska | 1 | Aleksandra Teneta kl. II C - I miejsce | Teatr Polski we Wrocławiu | |
5. | Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny | Wiesław Adamczewski Barbara Nowakowska Iwona Walczak |
51 | Dyplomy: Mikołaj Kreń 1A, Marek Gibasiewicz 2F, Aleksander Radzikowski 2F, Maciej Hamoud 2F, Małgorzata Lipowicz 3F, Nikodem Kanicki 1H, Marcin Kowalczyk 3H, Jacek Szarski 3H |
Łowcy Talentów Jersz | |
6. | Konkurs - prezentacja komputerowa o tematyce HIV/AIDS | Marta Drewniowska Bożena Bugajska |
10 | Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu we współpracy z LO nr XII oraz Praktyką Lekarza Rodzinnego Dorota Babiak | ||
7. | Konkurs poetycki "Magia słowa" | Izabela Chaszczowska Monika Kwiatkowska |
1 1 |
Ewa Medyńska (IIA)- laureatka |
Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław Krzyki | |
8. | Konkurs literacki i recytatorski "Mag słowa" poświęcony twórczości T.Różewicza | Izabela Chaszczowska | 2 | Aleksandra Teneta - II miejsce za pracę literacka, Julia Bogacz - wyróżnienie za recytację | Gimnazjum nr 13 we Wrocławiu i Teatr Współczesny we Wrocławiu | |
9. | Konkurs Ojczyzny Polszczyzny | Renata Myśków Izabela Chaszczowska Jerzy Jasiński Monika Kwiatkowska |
55 | Mały Finał: Karolina Kuropka, Laura Pysz Barbara Woch |
Stowarzyszenie Ojczyzny Polszczyzny | |
10. | Szkolny Poliglota | Sylwia Korus Agata Kozal Bożena Rośkiewicz Beata Tadla-Matkowska |
32 | Hanna Pater Ib Klara Malinowski IIIa Marcel Kazzi Ia |
Liceum Ogólnokształcące nr XII we Wrocławiu | |
11. | Ogólnopolski Konkurs Poetycki " Nadchodzące pokolenie" | Izabela Chaszczowska | 1 | LO nr I w Bytomiu i Stowarzyszenie "Smoleniacy" | ||
12. | XIV Ogólnopolski Konkurs Literacki "W języku serca" |
Beata Tadla - Matkowska | 2 | Towarzystwo Społeczno - Kulturalne Niemców na Ślasku Opolskim | ||
13. | XXVII Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej | Beata Tadla - Matkowska | 1 | Liceum Ogólnokształcące nr V we Wrocławiu | ||
14. | XVII Turniej Słowa Poezji Patriotycznej i Religijnej | Izabela Chaszczowska | 3 | Dominika Czyżyk kl. II c - II miejsce recytacja, Milena Rakszawska kl. II d - III miejsce recytacja, Paweł Kuriata kl. II C - III miejsce poezja śpiewana | Stowarzyszenie Twórców i Animatorów Kultury we Wrocławiu | |
15. | Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Tęcza"."Barwy Lata" | Izabela Chaszczowska, Agata Rusnak-Kozłowska | 6 | Martyna Zimoch kl. II C - I miejsce, Martyna Kuras kl. II D, Katarzyna Ostaszewska kl. I G, Kinga Ulatowska kl. I G,Katarzyna Winkel kl. IA - wyróżnienie | Stowarzyszenie Twórców i Miłośników Kultury Regionalnej POKOLENIE w Grodzisku Mazowieckim i Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie | |
16. | IV Międzyszkolny Konkurs Translatorski | Sylwia Korus, Bożena Rośkiewicz | 4 | Maximilian Kobylański kl.2a - wyróżnienie | L.O. nr XII we Wrocławiu | |
17. | Szkolny Konkurs Fotograficzny | Marta Drewniowska, Lidia Stanisz, | 34 | Wojciech Ryman kl. 3F- I miejsce, Joel Domin kl. 1H- II miejsce, Anna Wysoczańska kl.1A-III miejsce, Gabriela Dubińska kl. 2G - wyróżnienie, Karolina Wócik kl.3E -wyróżnienie | LO nr VII we Wrocławiu | |
18. | Ogólnopolski Konkurs ELEKTRON | Marta Drewniowska, Lidia Stanisz | 7 | Rafał Kowalczyk kl.3H, Piotr Buba kl.2F, Filip Szenborn kl.2H, Artur Danielski kl.2H, Hubert Szejnicki kl.2H, Michał Opczyński kl.2H, Robert Siekierski kl. 2F | Politechnika Wrocławska | |
19. | Szkolny Konkurs na Grę lub Animację w Scratch | Bożena Bugajska | 100 | I miejsce Krzysztof Truskowski 1D II miejsce Mateusz Górka 1D III miejsce Jan Stanisławski 1D wyróżnienia: Szymon Kaleta 1G, Weronika Woźniak 1D, Katarzyna Lis 1F |
LO nr VII we Wrocławiu | |
20. | Konkurs "Prawa człowieka nie są nam dane raz na zawsze" | Katarzyna Moskwa | 3 | Krzysztof Zołoteńki 3E- I miejsce, Michał Mazur 2G -wyróżnienie (konkurs na fotoreportaż), Jan Masakowski 3G - wyróżnienie (konkurs krasomówczy) | WCDN i UM Wrocławia | |
21. | Konkurs "25 lat Senatu RP | Katarzyna Moskwa | 16 | Krzysztof Dziedzic 3E - finalista | DKO, Kancelaria Senatu RP | |
22. | Przegląd Piosenki Filmowej w ramach Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej | Małgorzata Markiewicz-Parafianowicz, Ewa Gruszecka | Indywidualnie: I - Katarzyna Zajączkowska 2A, II - Jarosław Kalinin 2F, III - Sylwia Cembrowska 2C;
Zespoły: I - uczniowie klasy 2A, II - uczniowie klasy 2B, III - zespół „White Tree on Red” |
LO nr VII we Wrocławiu | ||
23. | Konkurs poetycki na zestaw wierszy dla młodego pokolenia poetów przed debiutem książkowym |
Monika Kwiatkowska | 1 | Ewa Medyńska IIA - laureatka | Wydawnictwo „Światowid” i Fundacja „Pieśniarze” | |
24. | Eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki Komputerowej "Szkolna Tapeta | Bożena Bugajska | 50 | Kategoria 1: I - Dominik Krzywda 3F, II - Bernadetta Herfurt 3C, III - Martyna Jankowicz 1E, Kategoria 2: I – Aleksandra Alczyk 3D, II – Karolina Szyrner 1D, III – Paulina Wira 3D |
LO nr VII we Wrocławiu | |
25. | Przegląd Twórczości Młodzieży "Przekręt"(konkurs fotograficzny) | Izabela Chaszczowska | 1 | LO nr XVII | ||
26. | Konkurs Literacki "Cmentarze umierają w naszej niepamięci" w ramach Wielkiej Nagrody Wrocławia | Izabela Chaszczowska | 1 | Marcelina Smigiel kl. II D - III miejsce | LO nr X i Muzeum Narodowe | |
27. | Międzynarodowy Konkurs Recytatorski i Plastyczny "Baczyniak" | Izabela Chaszczowska | 1 | Martyna Kuras kl. II D - II miejsce w konkursie plastycznym | LO im. K.K.Baczyńskiego w Nowej Soli | |
28. | Szkolny Konkurs Recytatorski na Międzynarodowy Dzień Poezji |
Izabela Chaszczowska, Monika Kwiatkowska | 12 | recytacja:Julia Bogacz kl. II C - I miejsce,Michał Pytka kl. I G - II miejsce, Mikołaj Sradomski kl. II D - III miejsce; poezja śpiewana: Sylwia Cembrowska kl. II C - I miejsce, Małgorzata Dembna kl. II B - II miejsce, Aleksandra Dudycz kl. IIB - III miejsce | LO nr VII | |
29. | V Jubileuszowy Konkurs z Języka Niemieckiego dla Młodych Talentów "Zeige dein Talent!" (konkurs dla uczniów szkół z Wrocławia, Dolnego Śląska oraz okolic Dolnego Śląska) | Beata Tadla-Matkowska | 2 | Małgorzata Dembna (kl.IIb) - III miejsce, Paweł Kuriata (kl.IIc) - wyróżnienie | Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego - Oddział Wrocław, WCDN, ZS nr1 Wrocław. Patronat - Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec, Goethe-Institut Kraków | |
30. | Pax et Bonum 2014. Wojewódzki konkurs recytatorski |
Izabela Chaszczowska, Monika Kwiatkowska | 4 | poezja śpiewana: Aleksandra Dudycz kl.IIB - I miejsce, Julia Bogacz kl. IIC- II miejsce, Paweł Kuriata kl. - II miejsce (ex aequo); monodram: Katarzyna Kowalińska kl. IIB - III miejsce |
Fundacja "Pax et Bonum" | |
31. | Cooltularnie dookoła świata - Irlandia | Ewa Gruszecka Paweł Dąbrowa |
2 | Konkurs wiedzy o Irlandii Kamila Chrąchol(1F)i Zuzanna Ławrynowicz(1F) - 2 miejsce |
Fundacja Freya i LO nr XV | |
32. | Konkurs "Żołnierze Wyklęci - Podziemie Antykomunistyczne" | Katarzyna Moskwa | 1 | wyróżnienie - Julia Gozdek IE | Burmistrz Gminy Wołów, Tow. Miłośników Kultury Kresowej | |
33. | XV Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Włodzimierza Pietrzaka "Kropla wieczności waży więcej niż całe morze czasu" |
Monika Kwiatkowska | 1 | Ewa Medyńska IIA -I miejsce (Nagroda Młodych) | Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku | |
34. | XI Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND | Sylwia Korus, Bożena Rośkiewicz, Beata Tadla- Matkowska | 10 | Wśród klas pierwszych:
Krystian Ramzi kl. 1b 2. miejsce w woj. i 5. w kraju Klara Seelbach kl. 1c 4. miejsce w woj. i 10. w kraju
Maximilian Kobylański kl. 2a 1. miejsce w woj. i 4. w kraju Aleksander Seelbach kl. 2c 2. miejsce w woj. i 12. w kraju Weronika Mutwicka kl. 2a 3. miejsce w woj. i 28. w kraju Klara Malinowski kl.3a 1. miejsce w woj. i 6. w kraju Karolina Pabian kl. 2c i Małgorzata Lipowicz kl. 3f otrzymały dyplomy za uzyskanie dobrego wyniku |
Łowcy Talentów „Jersz” | |
34. | Konkurs Wszechnicy Teatralnej przy Teatrze Polskim na utwór poetycki | Izabela Chaszczowska | 1 | Monika Krygier kl. II C - laureatka | Teatr Polski we Wrocławiu | |
35. | III Przegląd Twórczości w Języku Niemieckim | Beata Tadla-Matkowska | 2 | Małgorzata Dembna (kl.IIb), Paweł Kuriata (kl.IIc) | LZN Wrocław. Honorowy patronat: Dyrektor Wydziału Przedszkoli, Szkół Podstawowych i Specjalnych- Pani Ewa Przegoń, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec, Niemieckie Towarzystwo Społeczno- Kulturalne we Wrocławiu, Goethe-Institut Krakau, Instytut Austriacki we Wrocławiu, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego we Wrocławiu, Starosta Powiatu Wrocławskiego, Urząd Marszałkowski we Wrocławiu | |
36. | Konkurs Ortograficzny „Meister der Rechtschreibung" | Sylwia korus | 1 | Maximilian Kobylański kl. 2a | Liceum Ogólnokształcącym nr III we Wrocławiu | |
37. | XI Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego SPRACHDOKTOR 2014 | Agata Kozal, Bożena Rośkiewicz, Beata Tadla-Matkopwska, Sylwia Korus | 10 | Hanna Pater kl. 1b: II miejsce w województwie i VIII w kraju; Klara Seelbach kl. 1c: IV miejsce w województwie i XI w kraju.
Wśród klas drugich i trzecich najlepsze wyniki w naszej szkole uzyskali: Maximilian Kobylański kl. 2a: I miejsce w województwie i IV w kraju. Krystian Ramzi kl. 1a, Kacper Kuszczyński kl. 2a, Weronika Mutwicka kl. 2a|| |