lp |
pełna nazwa konkursu |
nauczyciel/ -e prowadzący |
liczba uczestników etapu szkolnego |
nazwiska uczniów finalistów/laureatów |
organizator
|
1. |
Wojewódzkie Konkursy Edukacyjne "Wędrówki szlakiem wartości" |
Izabela Chaszczowska, Marta Sakowicz |
2 |
Aleksandra Teneta kl. II C -I miejsce w sekcji literackiej, Krzysztof Zołoteńki - III miejsce w sekcji fotograficznej |
LO nr X i Fundacja o.o.Franciszkanów "Pax et Bonum"
|
2. |
X Maraton Językoznawczy |
Jolanta Różanowska |
12 |
1 miejsce- drużyna: M.Regulski, A.Swędrak, K.Kuszczyński 7 miejsce- drużyna: D.Abdalla Elnour, J.Dobrowolska, M.Kuropiej 11 miejsce- drużyna: H.Gruszczyńska, M.Szawerna, D.Wołoszczak 16 miejsce- drużyna: P.Modelski, W.Zajdel, A. Domanasiewicz/ na 69 drużyn |
Konkurs organizowany w ramach XVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2013, Instytut Filologii Angielskiej przy ul. Kuźniczej
|
3. |
Konkurs Wiedzy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych: "Alarm dla Nosorożców" |
Justyna Mielniczek |
1 |
Maria Szawerna kl 1A - III miejsce |
ZOO we Wrocławiu
|
4. |
Konkurs na pracę literacką przy Wszechnicy Teatralnej |
Izabela Chaszczowska |
1 |
Aleksandra Teneta kl. II C - I miejsce |
Teatr Polski we Wrocławiu
|
5. |
Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny |
Wiesław Adamczewski Barbara Nowakowska Iwona Walczak |
51 |
Dyplomy: Mikołaj Kreń 1A, Marek Gibasiewicz 2F, Aleksander Radzikowski 2F, Maciej Hamoud 2F, Małgorzata Lipowicz 3F, Nikodem Kanicki 1H, Marcin Kowalczyk 3H, Jacek Szarski 3H |
Łowcy Talentów Jersz
|
6. |
Konkurs - prezentacja komputerowa o tematyce HIV/AIDS |
Marta Drewniowska Bożena Bugajska |
10 |
|
Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu we współpracy z LO nr XII oraz Praktyką Lekarza Rodzinnego Dorota Babiak
|
7. |
Konkurs poetycki "Magia słowa" |
Izabela Chaszczowska Monika Kwiatkowska |
1 1 |
Ewa Medyńska (IIA)- laureatka |
Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław Krzyki
|
8. |
Konkurs literacki i recytatorski "Mag słowa" poświęcony twórczości T.Różewicza |
Izabela Chaszczowska |
2 |
Aleksandra Teneta - II miejsce za pracę literacka, Julia Bogacz - wyróżnienie za recytację |
Gimnazjum nr 13 we Wrocławiu i Teatr Współczesny we Wrocławiu
|
9. |
Konkurs Ojczyzny Polszczyzny |
Renata Myśków Izabela Chaszczowska Jerzy Jasiński Monika Kwiatkowska |
55 |
Mały Finał: Karolina Kuropka, Laura Pysz Barbara Woch
|
Stowarzyszenie Ojczyzny Polszczyzny
|
10. |
Szkolny Poliglota |
Sylwia Korus Agata Kozal Bożena Rośkiewicz Beata Tadla-Matkowska |
32 |
Hanna Pater Ib Klara Malinowski IIIa Marcel Kazzi Ia |
Liceum Ogólnokształcące nr XII we Wrocławiu
|
11. |
Ogólnopolski Konkurs Poetycki " Nadchodzące pokolenie" |
Izabela Chaszczowska |
1 |
|
LO nr I w Bytomiu i Stowarzyszenie "Smoleniacy"
|
12. |
XIV Ogólnopolski Konkurs Literacki "W języku serca" |
Beata Tadla - Matkowska |
2 |
|
Towarzystwo Społeczno - Kulturalne Niemców na Ślasku Opolskim
|
13. |
XXVII Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej |
Beata Tadla - Matkowska |
1 |
|
Liceum Ogólnokształcące nr V we Wrocławiu
|
14. |
XVII Turniej Słowa Poezji Patriotycznej i Religijnej |
Izabela Chaszczowska |
3 |
Dominika Czyżyk kl. II c - II miejsce recytacja, Milena Rakszawska kl. II d - III miejsce recytacja, Paweł Kuriata kl. II C - III miejsce poezja śpiewana |
Stowarzyszenie Twórców i Animatorów Kultury we Wrocławiu
|
15. |
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Tęcza"."Barwy Lata" |
Izabela Chaszczowska, Agata Rusnak-Kozłowska |
6 |
Martyna Zimoch kl. II C - I miejsce, Martyna Kuras kl. II D, Katarzyna Ostaszewska kl. I G, Kinga Ulatowska kl. I G,Katarzyna Winkel kl. IA - wyróżnienie |
Stowarzyszenie Twórców i Miłośników Kultury Regionalnej POKOLENIE w Grodzisku Mazowieckim i Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
|
16. |
IV Międzyszkolny Konkurs Translatorski |
Sylwia Korus, Bożena Rośkiewicz |
4 |
Maximilian Kobylański kl.2a - wyróżnienie |
L.O. nr XII we Wrocławiu
|
17. |
Szkolny Konkurs Fotograficzny |
Marta Drewniowska, Lidia Stanisz, |
34 |
Wojciech Ryman kl. 3F- I miejsce, Joel Domin kl. 1H- II miejsce, Anna Wysoczańska kl.1A-III miejsce, Gabriela Dubińska kl. 2G - wyróżnienie, Karolina Wócik kl.3E -wyróżnienie |
LO nr VII we Wrocławiu
|
18. |
Ogólnopolski Konkurs ELEKTRON |
Marta Drewniowska, Lidia Stanisz |
7 |
Rafał Kowalczyk kl.3H, Piotr Buba kl.2F, Filip Szenborn kl.2H, Artur Danielski kl.2H, Hubert Szejnicki kl.2H, Michał Opczyński kl.2H, Robert Siekierski kl. 2F |
Politechnika Wrocławska
|
19. |
Szkolny Konkurs na Grę lub Animację w Scratch |
Bożena Bugajska |
100 |
I miejsce Krzysztof Truskowski 1D II miejsce Mateusz Górka 1D III miejsce Jan Stanisławski 1D wyróżnienia: Szymon Kaleta 1G, Weronika Woźniak 1D, Katarzyna Lis 1F |
LO nr VII we Wrocławiu
|
20. |
Konkurs "Prawa człowieka nie są nam dane raz na zawsze" |
Katarzyna Moskwa |
3 |
Krzysztof Zołoteńki 3E- I miejsce, Michał Mazur 2G -wyróżnienie (konkurs na fotoreportaż), Jan Masakowski 3G - wyróżnienie (konkurs krasomówczy) |
WCDN i UM Wrocławia
|
21. |
Konkurs "25 lat Senatu RP |
Katarzyna Moskwa |
16 |
Krzysztof Dziedzic 3E - finalista |
DKO, Kancelaria Senatu RP
|
22. |
Przegląd Piosenki Filmowej w ramach Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej |
Małgorzata Markiewicz-Parafianowicz, Ewa Gruszecka |
|
Indywidualnie: I - Katarzyna Zajączkowska 2A, II - Jarosław Kalinin 2F, III - Sylwia Cembrowska 2C;
Zespoły: I - uczniowie klasy 2A, II - uczniowie klasy 2B, III - zespół „White Tree on Red”
|
LO nr VII we Wrocławiu
|
23. |
Konkurs poetycki na zestaw wierszy dla młodego pokolenia poetów przed debiutem książkowym |
Monika Kwiatkowska |
1 |
Ewa Medyńska IIA - laureatka |
Wydawnictwo „Światowid” i Fundacja „Pieśniarze”
|
24. |
Eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki Komputerowej "Szkolna Tapeta |
Bożena Bugajska |
50 |
Kategoria 1: I - Dominik Krzywda 3F, II - Bernadetta Herfurt 3C, III - Martyna Jankowicz 1E, Kategoria 2: I – Aleksandra Alczyk 3D,
II – Karolina Szyrner 1D,
III – Paulina Wira 3D
|
LO nr VII we Wrocławiu
|
25. |
Przegląd Twórczości Młodzieży "Przekręt"(konkurs fotograficzny) |
Izabela Chaszczowska |
1 |
|
LO nr XVII
|
26. |
Konkurs Literacki "Cmentarze umierają w naszej niepamięci" w ramach Wielkiej Nagrody Wrocławia |
Izabela Chaszczowska |
1 |
Marcelina Smigiel kl. II D - III miejsce |
LO nr X i Muzeum Narodowe
|
27. |
Międzynarodowy Konkurs Recytatorski i Plastyczny "Baczyniak" |
Izabela Chaszczowska |
1 |
Martyna Kuras kl. II D - II miejsce w konkursie plastycznym |
LO im. K.K.Baczyńskiego w Nowej Soli
|
28. |
Szkolny Konkurs Recytatorski na Międzynarodowy Dzień Poezji |
Izabela Chaszczowska, Monika Kwiatkowska |
12 |
recytacja:Julia Bogacz kl. II C - I miejsce,Michał Pytka kl. I G - II miejsce, Mikołaj Sradomski kl. II D - III miejsce; poezja śpiewana: Sylwia Cembrowska kl. II C - I miejsce, Małgorzata Dembna kl. II B - II miejsce, Aleksandra Dudycz kl. IIB - III miejsce |
LO nr VII
|
29. |
V Jubileuszowy Konkurs z Języka Niemieckiego dla Młodych Talentów "Zeige dein Talent!" (konkurs dla uczniów szkół z Wrocławia, Dolnego Śląska oraz okolic Dolnego Śląska) |
Beata Tadla-Matkowska |
2 |
Małgorzata Dembna (kl.IIb) - III miejsce, Paweł Kuriata (kl.IIc) - wyróżnienie |
Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego - Oddział Wrocław, WCDN, ZS nr1 Wrocław. Patronat - Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec, Goethe-Institut Kraków
|
30. |
Pax et Bonum 2014. Wojewódzki konkurs recytatorski |
Izabela Chaszczowska, Monika Kwiatkowska |
4 |
poezja śpiewana: Aleksandra Dudycz kl.IIB - I miejsce, Julia Bogacz kl. IIC- II miejsce, Paweł Kuriata kl. - II miejsce (ex aequo); monodram: Katarzyna Kowalińska kl. IIB - III miejsce |
Fundacja "Pax et Bonum"
|
31. |
Cooltularnie dookoła świata - Irlandia |
Ewa Gruszecka Paweł Dąbrowa |
2 |
Konkurs wiedzy o Irlandii Kamila Chrąchol(1F)i Zuzanna Ławrynowicz(1F) - 2 miejsce |
Fundacja Freya i LO nr XV
|
32. |
Konkurs "Żołnierze Wyklęci - Podziemie Antykomunistyczne" |
Katarzyna Moskwa |
1 |
wyróżnienie - Julia Gozdek IE |
Burmistrz Gminy Wołów, Tow. Miłośników Kultury Kresowej
|
33. |
XV Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Włodzimierza Pietrzaka "Kropla wieczności waży więcej niż całe morze czasu" |
Monika Kwiatkowska |
1 |
Ewa Medyńska IIA -I miejsce (Nagroda Młodych) |
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku
|
34. |
XI Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND |
Sylwia Korus, Bożena Rośkiewicz, Beata Tadla- Matkowska |
10 |
Wśród klas pierwszych:
Krystian Ramzi kl. 1b 2. miejsce w woj. i 5. w kraju
Klara Seelbach kl. 1c 4. miejsce w woj. i 10. w kraju
Wśród klas drugich i trzecich najlepsze wyniki uzyskali:
Maximilian Kobylański kl. 2a 1. miejsce w woj. i 4. w kraju
Aleksander Seelbach kl. 2c 2. miejsce w woj. i 12. w kraju
Weronika Mutwicka kl. 2a 3. miejsce w woj. i 28. w kraju
Klara Malinowski kl.3a 1. miejsce w woj. i 6. w kraju
Karolina Pabian kl. 2c i Małgorzata Lipowicz kl. 3f otrzymały dyplomy za uzyskanie dobrego wyniku
|
Łowcy Talentów „Jersz”
|
34. |
Konkurs Wszechnicy Teatralnej przy Teatrze Polskim na utwór poetycki |
Izabela Chaszczowska |
1
|
Monika Krygier kl. II C - laureatka |
Teatr Polski we Wrocławiu
|
35. |
III Przegląd Twórczości w Języku Niemieckim |
Beata Tadla-Matkowska |
2 |
Małgorzata Dembna (kl.IIb), Paweł Kuriata (kl.IIc) |
LZN Wrocław. Honorowy patronat: Dyrektor Wydziału Przedszkoli, Szkół Podstawowych i Specjalnych- Pani Ewa Przegoń, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec, Niemieckie Towarzystwo Społeczno- Kulturalne we Wrocławiu, Goethe-Institut Krakau, Instytut Austriacki we Wrocławiu, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego we Wrocławiu, Starosta Powiatu Wrocławskiego, Urząd Marszałkowski we Wrocławiu |
|
36. |
Konkurs Ortograficzny „Meister der Rechtschreibung" |
Sylwia korus |
1 |
Maximilian Kobylański kl. 2a |
Liceum Ogólnokształcącym nr III we Wrocławiu |
|
37. |
XI Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego SPRACHDOKTOR 2014 |
Agata Kozal, Bożena Rośkiewicz, Beata Tadla-Matkopwska, Sylwia Korus |
10 |
Hanna Pater kl. 1b: II miejsce w województwie i VIII w kraju; Klara Seelbach kl. 1c: IV miejsce w województwie i XI w kraju; Maximilian Kobylański kl. 2a: I miejsce w województwie i IV w kraju; Krystian Ramzi kl. 1a, Kacper Kuszczyński kl. 2a, Weronika Mutwicka kl. 2a |
Jersz
|
38. |
Szkolny Konkurs na Stronę Wolontariatu LO nr VII |
Marta Drewniowska, Bożena Bugajska |
7 |
Marcin Regulski kl.3F-I nagroda, Joanna Waczyńska kl. 1F- wyróżnienie |
LO nr VII we Wrocławiu
|
39. |
Ogólnopolski Konkurs Diversity Motorola |
Lidia Stanisz, Marta Drewniowska |
4 |
Magdalena Ośka kl.3H, Paulina Binas kl.3H, Rafał Kowalczyk kl. 3H, Piotr Buba kl.2F |
Motorola Solutions System Polska
|
40. |
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie |
Marta Drewniowska |
18 |
Radek Miernik kl. 2H, Michał Kawa kl.2H, Kamil Kałuża kl.2H, Nikodem Kanicki kl. 1H, Kamil Skowroński kl.1H, Jakub Reszka kl. 1H- finał |
Allegro Group, Netia Group
|
41. |
Międzyszkolny Konkurs Rozpoznawania Utworów Muzycznych "Przeboje Muzyki Poważnej" XIV Edycja |
Agnieszka Jóźwik |
3 |
Dominika Abdalla Elnour kl. 2B- II miejsce, Maja Podwińska kl.2C- III miejsce |
Klub Melomana Elektronicznych Zakładów Naukowych
|
42. |
IX Ogólnopolski Konkurs Norwidowski |
Monika Kwiatkowska Wioletta Maciejewska |
1 |
Jacek Adamski IIA laureat |
II Liceum Ogólnokształcące w Krasnymstawie
|
43. |
Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny FOT-ON |
Bożena Bugajska |
1 |
Karolina Wójcik - wyróżnienie |
Liceum Ogólnokształcące Nr III we Wrocławiu oraz Fundacja Wrocławski Inkubator Kulturalno - Społeczny "Noosfera"
|
44. |
Konkurs Multimedialny „Wrocławskie pomniki” w ramach Wielkiej Nagrody Wrocławia |
Bożena Bugajska, Marta Drewniowska |
5 |
Joanna Waczyńska 1F - II miejsce, Wojciech Ryman 3F - III miejsce |
Towarzystwo Miłośników Wrocławia
|
45. |
Ogólnopolski Przegląd Etiud Filmowych |
Izabela Chaszczowska, Agata Rusnak Kozłowska |
1 |
Aleksandra Kozaczko kl. II D - I miejsce |
Zespół Szkół Integracyjnych nr 6 we Wrocławiu
|
46. |
Ogólnopolski Projekt "Teraz NIEMIECKI !" promujący uczenie się i nauczanie języka niemieckiego w Polsce wśród uczniów, rodziców, dyrektorów i nauczycieli |
Beata Tadla-Matkowska |
13 |
kl.Ia - Karolina Dupla, Elżbieta Sierociuk, Maria Szawerna, kl.If - Aleksandra Cekała, Anna Kepys, Monika LIs, Joanna Waczyńska, Martyna Buchman, kl. IIb - Michalina Mazurek, Józefina Dobrowolska, Małgorzata Dembna, Piotr Modelski, Grzegorz Kostyła |
Nowa Era. Patronat honorowy: Uniwersytet Warszawski - Instytut Germanistyki, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Ambasada Austrii w Warszawie, Instytut Austrii w Warszawie, Instytut Austrii w Krakowie oraz Instytut Austrii we Wrocławiu
|
47. |
XXI Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny |
nauczyciele matematyki |
39 |
Mikołaj Kreń 1A, Aleksander Radzikowski 2F, Marek Gibasiewicz 2F, Wojciech Jach 2G, Julia Lenczewska 2G, Monika Jędrzejkowska 2D - wyróznienia |
Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych,
Kangourou Sans Frontières
|
48. |
Międzynarodowy konkurs "Matematyka bez granic" |
Barbara Nowakowska, Marzena Stróżyńska |
klasa 1I i 1G |
1I - 7 miejsce, 1G - 16 miejsce (na 23 startujące klasy - okręg śląsko - opolski) |
Krajowy Komitet Organizacyjny, Międzynarodowego Konkursu
"Matematyka Bez Granic"
|
49. |
VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Stefana Sebyły |
Monika Kwiatkowska |
1 |
Ewa Medyńska IIA - I miejsce |
Prezydent Miasta Będzina, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie
|
50. |
II Powiatowy Konkurs o Wrocławiu w jęz. ang. "The legends and monuments of Wroclaw" |
Grażyna Przybycień |
3 |
Jagoda Dąbrowska, Agata Słupska, Anna Swędrak (klasa 2A)- II miejsce (drużynowo) |
w ramach projektu "Magnum Praemium Wratislaviae"
|
51. |
XIX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Lwowie i Kresach Południowo-Wschodnich |
Grażyna Przybycień |
2 |
Paulina Kostrzewska 3A - III miejsce, Krystian Drozdowski 1F - IV miejsce |
w ramach "Wielkiej Nagrody Wrocławia"
|
52. |
XX Powiatowy Rajd Śladami Pamięci Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich |
Grażyna Przybycień |
3 |
Dawid Przystupski 3A - I miejsce, Klara Malinowski 3A - wyróżnienie, Weronika Wojtkowiak 3F - wyróżnienie |
w ramach "Wielkiej Nagrody Wrocławia"
|