SIÓDEMKA TWOJĄ SZANSĄ NA SUKCES ZAWODOWY

Z Wikilo7
Skocz do:nawigacja, szukaj

W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM NR VII we Wrocławiu w roku szkolnym 2008/2009 był realizowany projekt współfinansowany przez Unię Europejską z obszaru przedmiotów ścisłych, zawodowych i języków obcych, pod tytułem:

„SIÓDEMKA TWOJĄ SZANSĄ NA SUKCES ZAWODOWY”

W ramach projektu były realizowane zajęcia pozalekcyjne mające na celu upowszechnienie edukacji młodzieży na każdym etapie kształcenia przy równoczesnym zwiększeniu jakości usług edukacyjnych i ich silniejszym powiązaniu z lokalnymi potrzebami gospodarki opartej na wiedzy. Projekt skierowany był do wszystkich uczniów wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych. Wsparciem w formie udziału w zajęciach, było objętych 60 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Wrocławia.

Strona Projektu

OFEROWANE ZAJĘCIA; od września 2008 do czerwca 2009:

• „SZTUKA MATEMATYKI” – zajęcia przygotowujące do konkursów matematycznych i olimpiady matematycznej;
  • „CAŁKI I RÓWNANIA RÓŻNICZKOWE” – zajęcia poszerzające wiedzę;
  • „100 dni do matury” – intensywny kurs przedmaturalny.

REKRUTACJA: O przyjęciu decydowała kolejność zgłoszeń oraz wniosek pedagoga potwierdzający trudną sytuację materialną ucznia. PUNKT REKRUTACYJNY – Liceum Ogólnokształcące nr VII we Wrocławiu, Sala 307, IIIp.

Sztuka Matematyki

Zajęcia były prowadzone przez pana Michała Śliwińskiego, pracownika Instytutu Matematycznego we Wrocławiu. Tematyka:

• treningi do konkursu KoMa;
  • zadania olimpijskie;
  • przygotowanie do Olimpiady Lingwistycznej;
  • zadania konkursowe;
  • poszerzenie wiedzy: zasada szufladkowa Dirichleta, twierdzenia geometrii płaskiej, indukcja matematyczna.
Zajęcia odbywały się w piatki o godz. 14:10 sala 305, LO Nr VII ,ul.Krucza 49, Wrocław

ZADANIA : http://www.math.uni.wroc.pl/~msliw/lo7

Całki i równania różniczkowe

Zajęcia były prowadzone przez panią Barbarę Nowakowską, nauczyciela LO VII.

Tematyka:

• pochodna;
  • całka nieoznaczona;
  • metody całkowania;
  • całka oznaczona;
  • własności całki oznaczonej;
  • równania różniczkowe.
Zajęcia odbywały się w każdą środę, godz. 7:30 –8:15, sala 306
LO Nr VII,ul. Krucza 49,Wrocław

100 dni do matury

Intensywny kurs przedmaturalny w czasie ferii zimowych, prowadzony przez nauczycieli matematyki LO Nr VII we Wrocławiu.

Grupa I 19.01.2009 - 23.01.2009 5x2h

Grupa 2 26.01.2009 - 30.01.2009 5x2h