Z Wikilo7
Skocz do:nawigacja, szukaj
Linia 28: Linia 28:

===Mistrzostwa Strefy Wrocławskiej w Badmintonie===

W dniu 14.11.2018 roku w hali Hasta la Vista we Wrocławiu odbyły się zawody strefy wrocławskiej Licealiady Młodzieży w badmintonie. W zawodach startowały reprezentacje dziewcząt i chłopców naszego Liceum. Reprezentacja chłopców zajęła III miejsce i zakwalifikowała się do finałów dolnośląskich. Dziewczęta zakończyły zawody na miejscu IV. Gratulacje !

+
<br>
 +
===Mistrzostwa Strefy Wrocław - Zachód w siatkówce dziewcząt===
 +
Drużyna dziewcząt zakończyła zmagania w rozgrywkach strefy Wrocław - Zachód awansem do Mistrzostw Wrocławia. W meczu o III miejsce dziewczęta wygrały z  LO Nr XII 2:1. W drodze do finałów strefy nasza drużyna pokonała LO nr XV 2:0, Zespół Szkół nr 3 2:0 i przegrała z LO nr VI 0:2. Gratulacje i powodzenia w Mistrzostwach Wrocławia !

Wersja z 11:23, 10 gru 2018

Mistrzostwa Wrocławia w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Bardzo dobre wyniki zanotowały nasze reprezentacje w sztafetowych biegach przełajowych. W dniu 20.09.2018 na kąpielisku "Morskie Oko" odbyły się Mistrzostwa Wrocławia w tej dyscyplinie. Reprezentacja dziewcząt zajęła III miejsce, chłopców - II miejsce. Obydwie reprezentacje awansowały do finałów dolnośląskich. Gratulacje !
Pod linkiem relacja z imprezy

Szkolna Liga Lekkoatletyczna - rzut jesienny

W dniu 25.09.2018 r. na Stadionie Olimpijskim odbył się rzut jesienny Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych. W rzucie jesiennym rywalizowali lekkoatleci 23 reprezentacji szkolnych dziewcząt i 25 chłopców. Wśród ponad 700 startujących zawodników byli również uczniowie naszej szkoły, którzy uzyskali bardzo dobre rezultaty indywidualne. W biegu na 800 m. III miejsce zajęła Dominika Bobik z klasy 3B, wśród chłopców III miejsce w skoku w dal zajął Paweł Klimczuk z klasy 3C. Dobry rezultat uzyskała również Julia Sala z 3E zajmując IV miejsce w biegu na 1500 m. Gratulacje !

Finały Dolnośląskie w Sztafetowych Biegach Przełajowych

10.10.2018r. w Olszynie odbyła się uroczystość Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019 w województwie dolnośląskim połączona z Finałem Dolnośląskim Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Podczas Inauguracji najlepszych 10 szkół ( w tym LO nr VII za VI miejsce ) we Współzawodnictwie Sportowym Szkół za rok 2017/2018 w każdej z kategorii otrzymało specjalne wyróżnienia i nagrody w postaci sprzętu sportowego ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
Nasze reprezentacje nie uzyskały już tak dobrych wyników jak w Mistrzostwach Wrocławia ( dziewczęta - IV miejsce, chłopcy - XII miejsce ), ale wszystkim naszym reprezentantom należą się wielkie brawa za ogromne zaangażowanie i wysiłek !

Mistrzostwa Strefy Wrocław - Zachód w piłce nożnej

W dniu 15.10.2018r. na stadionie MCS odbył się finał Strefy Wrocław - Zachód w piłce nożnej. Z powodu zajęcia w ubiegłym roku II miejsca w strefie nasza reprezentacja i reprezentacja SMS Junior awansowała do finału bez eliminacji. Nasza drużyna złożona w większości z uczniów klas III i tym razem nie zawiodła zajmując I miejsce pokonując ZS 1 4:0, LO XII 3:2, T 15 11:1, ZS 3 3:1 i remisując z ubiegłorocznym mistrzem SMS Junior 2:2. Najlepszym strzelcem naszej drużyny został Mikołaj Połomka ( 6 bramek ).Gratulacje dla drużyny i trenera Józefa Klepaka !

Mistrzostwa Wrocławia w szachach

W dniu 30 października w Centrum Kongresowym Hali Stulecia Wrocławski Szkolny Związek Sportowy zorganizował Mistrzostwa, w których uczestniczyły 22 reprezentacje w kategorii Licealiada.
Drużyna LO VII potwierdziła swoją dominację w szachach zdobywając Mistrzostwo Wrocławia. Nasza drużyna w składzie: Franciszek Sernecki 2G, Michał Hołownia 3G, Michał Wróbel 2A, Weronika Karpińska 1I wygrała sześć spotkań i jedno zremisowała z naszym największym rywalem, czyli LO III.
Oprócz tego sukces indywidualny odnieśli również: Franek Sernecki i Michał Wróbel wygrywając wszystkie swoje partie i zajmując I miejsce odpowiednio na pierwszej i trzeciej szachownicy. Na pochwałę zasługuje Weronika Karpińska, która godnie zastąpiła naszą ubiegłoroczną reprezentantkę Agnieszkę Dmochowską. Duże podziękowania i gratulacje dla całej drużyny!

Mistrzostwa Strefy Wrocławskiej w Badmintonie

W dniu 14.11.2018 roku w hali Hasta la Vista we Wrocławiu odbyły się zawody strefy wrocławskiej Licealiady Młodzieży w badmintonie. W zawodach startowały reprezentacje dziewcząt i chłopców naszego Liceum. Reprezentacja chłopców zajęła III miejsce i zakwalifikowała się do finałów dolnośląskich. Dziewczęta zakończyły zawody na miejscu IV. Gratulacje !

Mistrzostwa Strefy Wrocław - Zachód w siatkówce dziewcząt

Drużyna dziewcząt zakończyła zmagania w rozgrywkach strefy Wrocław - Zachód awansem do Mistrzostw Wrocławia. W meczu o III miejsce dziewczęta wygrały z LO Nr XII 2:1. W drodze do finałów strefy nasza drużyna pokonała LO nr XV 2:0, Zespół Szkół nr 3 2:0 i przegrała z LO nr VI 0:2. Gratulacje i powodzenia w Mistrzostwach Wrocławia !